Harswierook Benzoë Siam - 20gr
Harswierook Benzoë Siam - 20gr
soothing | calming | relaxing
Benzoë Siam heeft een aangename, zoete en balsemachtige geur die doet denken aan vanille, met een subtiele houtachtige en kruidige ondertoon. Deze Siamese benzoëhars wordt gewonnen uit de Styrax Tonkinensis-plant en verspreidt warme geuren van vanille en amber. Het staat bekend om zijn spiritueel zuiverende eigenschappen en wordt vaak gebruikt om geluk aan te roepen. De hars is rijk aan benzoëzuur en vanille, wat zorgt voor de karakteristieke balsemachtige geur en zoete vanilletoets.
Benzoëhars wordt gewonnen uit de benzoëboom, ook wel bekend als Styrax tonkinensis. De hars stroomt als witte latex uit de schors wanneer deze wordt ingesneden en verandert vervolgens in brosse schubben. Bij het breken ervan verschijnt er een oranje kleur met witte delen.
Deze hars staat bekend om zijn antimicrobiële en schimmelwerende eigenschappen. Het biedt natuurlijke bescherming door zijn slijmoplossende en antiseptische werking, vooral voor de luchtwegen. Veel mensen waarderen het vanwege het ontspannende effect op zowel lichaam als geest. Traditioneel wordt benzoëhars gebruikt om negatieve energieën uit een ruimte te verdrijven. Het is een belangrijk aroma in veel spirituele praktijken, waar het helpt om de geest tot rust te brengen. Bovendien wordt het gewaardeerd om zijn esoterische kwaliteiten, die geluk zouden aantrekken.
Gebruiksaanwijzing: ontsteek een stuk houtskool met een tang en plaats het in een wierookhouder die geschikt is voor harswierook. Wacht tot het knetteren stopt en de randen van het houtskool wit worden voordat je een halve theelepel van het mengsel in het wierookvat doet. Voor een zachtere verbranding kun je een theelepel van het mengsel in een aromabrander plaatsen, met of zonder water in de kom.

